• Mamy zdanie
 • Post na ich dzień

  Przed nami dzień babci i dziadka, o tym jak są ważni w życiu wie każdy z nas. To jedni z tych ludzi, którzy kształtują naszą osobowość, kiedy jesteśmy dziećmi. Jedni z tych, z którymi mamy najsilniejszą więź.

  Łączy nas z nimi wiele wspomnień z dzieciństwa. Kto z nas nie pamięta wakacji u dziadków, ciasta swojej babci czy opowiadanych przez nich historii. Ich domy są dla nas ostoją nawet wtedy, gdy mamy już własne. Zawsze cieszą się na nasz widok i witają nas z otwartymi ramionami. I choć nie mam już dziadków, to wspomnienia o nich pozostaną we mnie na zawsze.

  Dziadkowie wczoraj i dziś

  Kiedyś babcia była starszą panią ze srebrnymi włosami, która robiła na drutach i chodziła ubrana w stroje z dawnych lat. Dziś to niejednokrotnie elegancka kobieta, która stara się ukryć swoje siwe włosy i być na czasie, ma swoje pasje. Kiedyś dziadek był siwym panem z wąsem i laseczką doglądającym swoje podwórko. Dziś dziadek siedzi przy laptopie, bo też chce być na topie.

  Czasy się zmieniły, babcie i dziadkowie też. Jednak mimo zmian myślę, że nadal są tymi samymi ważnymi ludźmi, którzy odgrywają kluczowe role w życiu naszym i naszych dzieci. Dobrze, że mają swoje pasje, chcą chodzić do kina, jeździć na wakacje, dbać o kondycję. Bo to dodaje im sił i energii do zabaw z wnukami, oby jak najwięcej im się chciało. Pamiętajmy jednak, że potrzebują też chwili spokoju, bo babcia na „etacie” zajmująca się wnukami cały dzień nie ma lekko. Pozwólmy jej znaleźć czas dla siebie, bo ona również go potrzebuje.

  Kolekcjonowanie wspomnień

  Myślę, że warto pielęgnować wspomnienia, tworzyć drzewa genealogiczne, przechowywać stare zdjęcia i pytać o ich historie, a nawet je spisywać. Dlatego moim zdaniem super pomysłem na prezent są książki do przechowywania wspomnień – Opowiedz mi, Babciu. Opowiedz mi, Dziadku. Jeśli nie macie jeszcze prezentu polecam.

  Służą one do spisywania wspomnień przez dziadków od dzieciństwa po dzień dzisiejszy, jak i do wklejania zdjęć. Wspaniała pamiątka rodzinna. Szkoda, że kiedyś ktoś dla mnie czegoś takiego nie stworzył. Uwielbiam takie rzeczy. Moi dziadkowie byli dla mnie chodzącą historią. Uwielbiałam słuchać ich opowieści, chłonęłam je jak gąbka.

  Kochane babcie (wiem, że przynajmniej jedna to przeczyta) i dziadkowie, bardzo Was kochamy i życzymy dużo miłości, dużo radości i nie zapominajcie o sobie! 🙂

   

   

  Dodaj komentarz

  avatar
  1000
    Subscribe  
  Powiadom o