• Mamy zdanie
 • Zaplanuj swoje święta z planerami!

  Przedświąteczna gorączka w pełni. W sklepach świąteczne dekoracje, muzyka, a my mamy jeszcze tyle do zrobienia, aby poczuć świąteczny klimat. Czasu nie zostało zbyt wiele, ale grunt to dobra organizacja i skupienie się na tym, co najważniejsze! Dlatego dziś będzie krótko, zwięźle i na temat, a na końcu znajdziecie 4 darmowe planery do pobrania.

  Sprzątanie, gotowanie, świąteczne dekoracje i oczywiście dzieci u boku. Młoda mama z pewnością nie ma lekko, dlatego trzeba ułatwiać sobie życie. Takim ułatwieniem jest z pewnością planowanie! Zauważyłam, że jeśli mam jakiś plan (dla mnie musi on być spisany na papierze) to dużo więcej rzeczy jestem w stanie zrobić i wszystko jest jakby łatwiejsze. Gdy tylko o nim zapominam pojawia się chaos i wtedy nie wiem od czego zacząć, żeby go ogarnąć.

  Pomyślałam sobie ostatnio, co ułatwiłoby mi organizację przed świętami i pomogło w zrobieniu tych wszystkich rzeczy, które chodzą mi po głowie? Po pierwsze w kwestii porządków, po drugie w kwestii świątecznego gotowania. Tym sposobem stworzyłam 4 planery, które pozwolą lepiej zorganizować się na święta, tak abyśmy zdążyły na spokojnie wszystko przygotować.

  Metoda małych kroczków

  Ostatnio często słyszę o metodzie małych kroczków, mówi o niej np. Pani Swojego Czasu. Polega ona na tym, aby zaplanować sobie na każdy dzień tak małe zadania, aby nie było możliwości, żeby ich nie wykonać. W przypadku porządków może to być przeznaczenie codziennie 15 minut na sprzątanie. Można np. zaplanować sprzątanie 1 czy 2 szuflad dziennie albo umycie 1 lub 2 okien. Jeśli zaczniemy odpowiednio wcześniej z pewnością uda nam się zrealizować plan i na święta nie będziemy wyglądać jak zombi. 😉

  Kolejną ważną dla mnie zasadą jest: Nie planuj zbyt wiele! Jeśli mamy duże mieszkanie lub dom ogarnięcie wszystkiego może być niezwykle trudne, dlatego warto zastanowić się na czym nam szczególnie zależy i wpisać to na swoją listę, a jeśli zostanie nam trochę wolnego czasu wówczas możemy się zająć pozostałymi rzeczami.

  Potrzebne będą…

  Nie przedłużając przejdźmy do konkretów. Aby dobrze się zorganizować się na święta z pewnością przyda się lista wszystkich zadań do wykonania, planer, do którego możemy wpisać zadania, świąteczne menu i lista zakupów.

  Lista zadań to „worek”, do którego wrzucam wszystko to, co przyjdzie mi do głowy. Gdy worek jest już pełny pora zająć się jego porządkowaniem, czyli wpisaniem zadań do tygodniowego planera tak, aby każdego dnia wykonać choćby najmniejsze. Jeśli okaże się, że macie zbyt dużo miejsca wystarczy podzielić go na krótsze kolumny rysując linię i zrobić sobie plan na 2 tygodnie, a w zasadzie półtora, bo tyle pozostało do świąt.

  Przed świętami warto również pomyśleć o świątecznym menu tak, aby rozplanować sobie jego wykonanie wpisując poszczególne zadania do planera. Gdy mamy zaplanowane menu dużo łatwiej zrobić dokładną listę zakupów, aby nie zapomnieć o niczym, co będzie nam potrzebne. I pamiętajcie z dobrym planem święta nie mogą się nie udać! To co zabieramy się do pracy?

  Planery możecie pobrać za darmo klikając poniżej:

  Lista zadań,

  Planer,

  Świąteczne menu,

  Lista zakupów.

  2
  Dodaj komentarz

  avatar
  1000
  1 Comment threads
  1 Thread replies
  1 Followers
   
  Most reacted comment
  Hottest comment thread
  2 Comment authors
  MamaSpaceIzabella Gaudyńska Recent comment authors
    Subscribe  
  najnowszy najstarszy oceniany
  Powiadom o
  Izabella Gaudyńska
  Gość

  Przed Bożym Narodzeniem i Wigilią, praktycznie nic nie szykuję (może kiedyś się to zmieni). Za to zawsze mam dużo planów na Wielkanoc. 😀 Więc pewnie przed Wielkanocą będę korzystać. 😀