• Mamy zdanie
 • 10 powodów, dla których warto iść na urlop wychowawczy

  Zastanawiasz się czy iść na urlop wychowawczy czy wrócić do pracy? Obawiasz się, że nie wytrzymasz siedzenia z dzieckiem w domu? Oto 10 powodów, dla których warto skorzystać z urlopu wychowawczego.


  Im dłużej jestem na urlopie wychowawczym tym bardziej jestem przekonana, że to najlepszy czas w moim życiu. Oczywiście wszystko zależy od tego, jak się ten czas spędza. Wiem, wiem co powiecie macierzyństwo to nie bajka, początki bywają trudne. Moje też były: zmęczenie po porodzie, kolki, nieprzespane noce. Jednak po jakimś czasie, wszystko zaczęło wracać do normy.

  Obecnie jestem na etapie „ciesz się chwilą”. Idę na spacer, patrzę na brykającego malucha i myślę sobie – jaki świat jest piękny! Cieszę się, że mogłam na chwilę wysiąść z autobusu pt. „zabiegana codzienność” i zwolnić, by zobaczyć jak niezwykła może być zwykła codzienność.

  Dlaczego warto wykorzystać urlop wychowawczy?

  Po pierwsze i najważniejsze możesz obserwować, jak rośnie, rozwija się i zmienia twoje dziecko. W pierwszych trzech latach życia kształtuje się jego osobowość. Maluch stawia milowe kroki w swoim rozwoju. Bezcenny widok, bezcenny czas, który warto w pełni wykorzystać.

  Po drugie: Dzięki spacerom spędzasz dużo więcej czasu na świeżym powietrzu.

  Po trzecie: Nabierasz dystansu do rzeczywistości. Możesz pomyśleć, co chciałabyś zmienić, jakie plany zrealizować.

  Po czwarte: Podczas spaceru, gdy maluch śpi, możesz poczytać książkę na ławce, podziwiać przyrodę. Kiedy ostatnio miałaś na to czas?

  Po piąte: Nie bierzesz udziału w wyścigu szczurów, tym samym stres związany z pracą cię nie dotyczy. Kolejny taki urlop od pracy dopiero na emeryturze.

  Po szóste: Wbrew pozorom nadal jesteś wolnym człowiekiem – praca ogranicza wolność dużo bardziej niż dziecko.

  Po siódme: Czas wolny – na urlopie wychowawczym jest go mało, ale to motywuje, by wykorzystać go jak najlepiej.

  Po ósme: W zależności od wieku dziecka możesz ciekawie spędzać czas, np. zabrać go do parku, klubu malucha, na koncert czy poranny teatrzyk, basen lub po prostu do piaskownicy.

  Po dziewiąte: Poznajesz inne mamy, wśród których czujesz się jak ryba w wodzie, a ludzie na ulicy wesoło się do ciebie uśmiechają widząc twojego malucha.

  Po dziesiąte: Masz więcej czasu na spotkania z bliskimi. Koleżanka, siostra na wychowawczym? Dziadki na emeryturze? Czemu nie spędzić tego czasu razem, ciesząc się wspólnymi chwilami.

  Droga mamo!

  Nigdy więcej nie będziesz miała tyle czasu dla swojego dziecka, co na urlopie wychowawczym. Jeśli tylko pozwala ci na to twoja sytuacja rodzinna, finansowa, zawodowa skorzystaj z okazji, a zobaczysz, że będzie to najcenniejszy czas w twoim życiu.

  Dodaj komentarz

  avatar
  1000
    Subscribe  
  Powiadom o