• Mamy zdanie
 • Mam talent!

  Patrząc na nasze dzieci zastanawiamy się kim zostaną w przyszłości, jakie kryją się w nich talenty? Wielu z nas chciałoby je odkryć i jak najszybciej pielęgnować. Jak rozwijać zainteresowania dziecka dając mu przy tym pełną swobodę?


  Maluch powinien mieć przede wszystkim dużo wolnego czasu na zabawę. Często właśnie podczas zabawy możemy dostrzec zainteresowania naszego dziecka. Myślę, że nie warto za bardzo śpieszyć się ze zbyt dużą ilością zajęć dodatkowych. Warto za to zabierać dzieci w różne miejsca, pokazywać im ciekawych ludzi i to, co potrafią oni tworzyć. Być może któregoś dnia zobaczą coś, co pozwoli im odkryć talent.

  Czasem w odkryciu zainteresowań naszych dzieci pomagają zabawki, np. instrumenty muzyczne – bębenki, gitary, grzechotki, pianinka, ale również skrzypce czy akordeony. Jeśli początkowa fascynacja trwa dłużej niż zazwyczaj, warto sprawdzić czy w naszym maluchu nie kryje się jakiś talent.

  My mamy za sobą etap gitary, który minął, gdy pojawiły się skrzypce i ta miłość puki co trwa. Bębenek nie wzbudził większego zainteresowania. Za to popularny w czasach mojego dzieciństwa keyboard przeżywa drugie życie. Odnaleziony gdzieś w piwnicy, odkurzony, służy do zabawy. Czasem bywa akordeonem podobnie jak poduszka. A czy wiecie ile instrumentów można zrobić ze smyczka od zabawkowych skrzypiec? Po jednym z koncertów smyczek raz był fletem, potem klarnetem, a nawet fagotem.

  Usłyszałam kiedyś takie słowa: dziecko jest jak walizka pakowana latami, co do niej włożysz to z niej wyjmiesz. Bogactwo doświadczeń pozwala maluchowi poszerzać horyzonty i stać się człowiekiem ciekawym świata.

  Dodaj komentarz

  avatar
  1000
    Subscribe  
  Powiadom o