• Moje handmade
 • Koszyczki wielkanocne ręcznie robione

  Święta tuż tuż, więc pora na kilka wielkanocnych inspiracji. Dziś mam dla Was trzy pomysły na koszyczki wielkanocne ręcznie robione – z filcu, pianki i pudełka, czyli dla każdego coś fajnego. To co zaczynamy?

  Zdjęcie koszyczek wielkanocny ręcznie robiony z filcu

  Długo zastanawiałam się, co tym razem wymyślić dla moich chłopaków na Wielkanoc i doszłam do wniosku, że zrobię koszyczki wielkanocne. W pierwszej chwili pomyślałam o filcu, który wydawał mi się bardzo fajnym tworzywem i zupełnie nie wiem czemu jeszcze nigdy niczego z niego nie zrobiłam. Potem przypomniałam sobie, że mamy w domu piankę dekoracyjną, a na końcu pomyślałam, że koszyczek można również zrobić ze zwykłego pudełka! Oto one – koszyczki wielkanocne ręcznie robione wraz z przepisem na wykonanie.

  Koszyczek wielkanocny ręcznie robiony króliczek z filcu

  Do zrobienia koszyczka z filcu potrzebne będą:

  • 2 arkusze filcu formatu A4 o grubości ok. 5 mm (u mnie w kolorze szarym),
  • arkusz filcu formatu A4 o grubości ok. 2 mm (może być samoprzylepny, u mnie w kolorze żółtym),
  • mulina w kolorze szarym do zszycia koszyczka,
  • mulina w kolorze czarnym,
  • gruba igła,
  • klej Magic lub inny sklejający różne tworzywa do przymocowania oczu i nosa króliczka,
  • nożyczki.

  Arkusz grubego filcu przecinamy wzdłuż dłuższego boku dzieląc go na dwa równe kawałki. Za pomocą muliny zszywamy dwa krótsze boki jednego z prostokątów ze sobą i otrzymujemy walec.

  Na drugim prostokącie odrysowujemy koło, o średnicy tej samej co nasz walec. Będzie to spód naszego koszyczka. Wycinamy je i przyszywamy do walca.

  Wybieramy odpowiednie miejsce na oczy i buzię i przyklejamy je klejem Magic. Ja użyłam na oczy czarnego i białego filcu, ale jeśli nie chcecie kupować dwóch kolejnych arkuszy filcu to możecie wyhaftować je czarną muliną.

  Gdy klej wyschnie haftujemy czarną muliną buzię i wąsy króliczka.

  Następnie odrysowujemy na grubym filcu 2 kształty uszu króliczka. Na cienkim filcu (u mnie żółty) odrysowujemy kolejne 2 uszka tylko ok. 0,5 cm węższe od poprzednich. Mniejsze uszy przyklejamy na większych. Po wyschnięciu przyszywamy je muliną do naszego koszyczka w taki sposób, aby nitka nie była widoczna po zewnętrznej stronie koszyczka.

  Następnie z grubego filcu wycinamy pasek o szerokości 2 cm i długości 31 cm, który będzie uchem naszego koszyczka. Ucho również przyszywamy muliną i koszyczek króliczek gotowy! 🙂 A oto efekt końcowy:

  Zdjęcie koszyczek wielkanocny ręcznie robiony z filcu

  Koszyczek wielkanocny ręcznie robiony króliczek z pianki dekoracyjnej

  Kolejny koszyczek zrobiłam z pianki dekoracyjnej do prac plastycznych. Do jego wykonania potrzebne będą:

  • 2 arkusze pianki w różnych kolorach,
  • zakrętka od dużego słoika np. po ogórkach,
  • klej Magic,
  • zszywacz,
  • czarny marker,
  • nożyczki.

  Podobnie jak w przypadku koszyczka z filcu z pianki wycięłam prostokąt o wymiarach 32/10 cm. Na jednym boku zrobiłam ozdobne ząbki. Krótsze boki prostokąta zszyłam ze sobą zszywaczem uzyskując walec.

  Następnie narysowałam na piance i wycięłam uszy króliczka (2 mniejsze i 2 większe), skleiłam je ze sobą i przykleiłam do walca.

  W kolejnym kroku odrysowałam kształt koła od zakrętki na piance, wycięłam je, a następnie przykleiłam je do niej. Oklejona zakrętka to dno naszego koszyczka. Wkleiłam ją do walca smarując brzegi klejem i wsuwając od spodu, aby nie ubrudzić wnętrza.

  Następnie przygotowałam pasek o szerokości 2 cm i długości 31 cm, który będzie uchem koszyczka i przykleiłam go klejem.

  Na samym końcu wycięłam z pianki kółeczka na oczy i nos, które również przykleiłam. Gdy klej wyschnął dorysowałam markerem buźkę i wąsy. Efekt końcowy wygląda tak:

  Zdjęcie koszyczek wielkanocny ręcznie robiony z pianki

  Koszyczek wielkanocny ręcznie robiony z pudełka i kolorowego papieru

  Ostatni koszyczek zrobiłam z tego, co z pewnością znajdzie się w każdym domu, czyli z pudełka i kolorowego papieru. Potrzebny będzie również klej i nożyczki.

  Kwadratowe pudełko przecięłam tak, aby uzyskać kształt dna koszyczka.

  Następnie z kolorowego papieru wycięłam paski o wymiarach 2/31 cm. Z pasków zrobiłam tzw. przeplatankę, aby koszyczek wyglądał jak pleciony i okleiłam nią pudełko.

  Na koniec przymocowałam ucho koszyczka zrobione z tektury.

  Zdjęcie koszyczek wielkanocny ręcznie robiony z pudełka

  Mam nadzieję, że każda z Was wybierze coś dla siebie, a może znacie inne fajne pomysły na wielkanocne dekoracje? Podzielcie się w komentarzu pod postem lub pokażcie na fanpage Mama Space na Facebooku w najbliższy wtorek, bo wtorki u Mama Space to „Kreatywne wtorki”, podczas których można się chwalić swoją kreatywnością. Zaglądajcie koniecznie! 🙂

  A jeśli szukacie pomysłów na wielkanocne zabawy to zajrzyjcie TUTAJ.

  Dodaj komentarz

  avatar
  1000
    Subscribe  
  Powiadom o