• Mamy zdanie
 • 6 rzeczy, które warto robić dla siebie każdego dnia

  Jutro Dzień Kobiet, czyli nasz dzień! I tak sobie myślę, że powinnyśmy świętować go znacznie częściej. Co powiecie na to, aby ochodzić swój własny Dzień Kobiet każdego dnia i spędzać go dbając o siebie, swoje potrzeby i zdrowie? Oto  7 rzeczy, o które warto zadbać na co dzień, aby być szczęśliwą kobietą.

   

  Myśl o sobie 

   

  „Spędź trochę czasu w samotności każdego dnia” 

  Dalajlama

   

  Chwila samotności jest nam potrzebna codziennie. Po co? Po to, aby wsłuchać się w siebie i swoje potrzeby, odzyskać siłę, energię, moc np. do „matkowania”, aby ochłonąć i móc dalej działać. W takiej chwili samotności warto również odpowiedzieć sobie na pytanie: czy jest mi dobrze tak jak jest czy może chciałabym coś zmienić? Czego mi brakuje, a czego w moim życiu jest za dużo może np. obowiązków, które biorę na siebie?

  Planując swój dzień nie zapominajmy o najważniejszym punkcie – odpoczynku! I choć sama wiem, że w przypadku mam, bywa to trudne do zrealizowania, warto zadbać o odpowiednią ilość snu. Pamiętajmy o tym, że nie żyjemy na pustyni, a do wychowania dziecka, jak mówi psycholog Agnieszka Stein, potrzebna jest cała wioska. Nie wstydźmy się prosić o pomoc i wsparcie, gdy nie mamy sił. Nie jest to przejawem naszej słabości, a jedynie sygnałem, że potrzebujemy zadbać o siebie.

   

  Poczuj, że żyjesz!

   

  Powiedz co zamierzasz zrobić ze swoim jedynym, dzikim i bezcennym życiem?

  M. Olivier

   

  ‎Jeśli znasz już odpowiedź na powyższe pytanie, to z pewnością jesteś szczęśliwą kobietą, jeśli nie to spróbuj sobie na nie odpowiedzieć. Nie bój się szukać swojej drogi każdego dnia, nawet jeśli czasem błądzisz. Odnalezienie życiowej ścieżki nie jest łatwe, czasem zajmuje wiele lat i kosztuje wiele błędów. Jednak warto próbować nowych rzeczy, szukać swoich pasji i rozwijać je.

  Gdy odkryjemy, co chcemy w życiu robić, co jest dla nas ważne i zrozumiemy jak chcemy przeżyć nasze jedyne życie, to tak jakbyśmy odnalazły drogę do szczęścia. Wtedy już tylko od nas zależeć będzie czy nią pójdziemy, czy będziemy rano budzić się z uśmiechem na twarzy i żegnać dzień słowem: „Dziękuję!”

  Daj sobie czas

   

  Zacznij tam gdzie jesteś, użyj tego co masz, zrób co możesz.

  A. Ashe

   

  Znajdź czas dla siebie! I choć sama będąc mamą doskonale wiem, że ciągle mamy go za mało, to wiem również, że niekiedy warto odpuścić i nie robić niczego ponad siły. Aby dać sobie czas wystarczy przestać być perfekcyjną panią domu, przestać dążyć do nieuchwytnego ideału matki, żony i kobiety. Warto dać sobie czasem spokój i odpuścić trochę domowe obowiązki, by zyskać czas na to, co czyni Cię szczęśliwą i robić to.

  Wybacz sobie swoje porażki

   

  W życiu nie chodzi o to, żeby osiągnąć doskonałość – chodzi o to, żeby do niej dążyć.

  N. Vujicic „Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń”

  Wybacz sobie swoje porażki również te macierzyńskie. Żadna z nas nie jest doskonała, wszystkie popełniamy błędy. Ważne, aby umieć je dostrzegać i starać się ich więcej nie popełniać. Gorszy dzień, zmęczenie czasem również tzw. „zmęczenie materiału” powoduje, że nie zawsze zachowujemy się tak, jakbyśmy tego chciały.

  Zgoda na niedoskonałość jest sposobem na to, aby siłę, którą przeznaczamy na samobiczowanie, przeznaczyć na samodoskonalenie. Droga do doskonałości jest niestety długa i kręta. Jednak spójrz na swoje dziecko, ono nigdy nie wybiera najłatwiejszej drogi – idzie krawężnikiem, przez błoto, pod górkę, wybiera mniej wytarte szlaki, pokonuje różne przeszkody. Czy nie powinnyśmy czerpać od naszych maluchów tej siły do pokonywania przeciwności losu?

  Myśl pozytywnie!

   

  Czujemy się tak, jak myślimy.

  J. Alexander. I. Dissing Sandahl „Duński przepis na szczęście”

   

  Myśl pozytywnie! Tego staram się trzymać i nie oznacza to, że nie mam gorszych dni. Jednak czy my, kobiety, nie mamy trochę wrodzonej tendencji do pisania czarnych scenariuszy i nadinterpretowania faktów, a tym samym psucia sobie samopoczucia? Może czas to zmienić, wiedząc, że czujemy się tak, jak myślimy.

   

  Pij wodę!

   

  Szkoda, że nie jest grzechem pić wodę – powiedział pewien Włoch. – Tak świetnie by smakowała.

  G. Ch. Lichtenberg 

  Warto zrobić również coś dla ciała np. zadbać o jego odpowiednie nawodnienie. Z pozoru banalnie proste, jednak z praktyką bywa różnie. Niby wszyscy o tym wiedzą, wszyscy o tym mówią, ale wyrobienie w sobie nawyku regularnego picia wody bywa niezwykle trudne. A naprawdę warto, ponieważ woda jest niezbędna do życia i prawidłowego funkcjonowania, poprawia trawienie, odchudza, oczyszcza i przynosi wiele innych korzyści. Nieodpowiednie nawodnienie może wpływać na nasze samopoczucie, wywoływać m.in. bóle i zawroty głowy, a także pogarszać nasze samopoczucie. Więc jeśli chcesz zadbać o siebie i swoje zdrowie pij wodę! Niegazowaną oczywiście! 🙂

   

  Z okazji jutrzejszego Dnia Kobiet życzę Wam dziewczyny, abyście już dzisiaj zrobiły coś, za co podziękujecie sobie w przyszłości w myśl hasła, które kiedyś przeczytałam: „Chcesz być szczęśliwa? To bądź!” 🙂 Twoje życie jest w Twoich rękach i życzę Ci, aby poczucie, że jesteś szefową swojego życia nigdy Cię nie opuszczało! 🙂

   

  Dodaj komentarz

  avatar
  1000
    Subscribe  
  Powiadom o