• W co się bawić?
 • Świąteczne budowanie z Lego Duplo

  Gdy nadchodzą święta, większość z nas myśli o porządkach, zakupach, przedświątecznej gonitwie, dlatego ja postanowiłam pomyśleć o dobrej zabawie dla Waszych dzieci, aby można było w spokoju zająć się porządkami. Chociaż, jak wiadomo dzieci, bardzo lubią bawić się z rodzicami, więc jeśli znajdziecie chwilę przyłączcie się.

  swiateczne-budowle-lego-duplo

   

  W sklepach panuje już świąteczna atmosfera, choinki ubrane, z głośników słychać świąteczne piosenki, jednym słowem sezon w pełni. Jest to również sezon na przedświąteczne porządki, zakupy, każda mama ma wtedy dużo więcej obowiązków. Próbujemy ogarnąć dom, dzieci, ugotować obiad, a robota „patrzy na nas” z każdego kąta… Dlatego pomyślałam, że warto mieć w zanadrzu kilka pomysłów na zabawy, aby dzieci też miały zajęcie i poczucie, że biorą czynny udział w przygotowaniach do świąt.

  Świąteczne dekoracje z Duplo

  Jednym ze sposobów na zajęcie dzieci może być zlecenie im udekorowania swojego pokoju, na przykład budowlami z Lego Duplo. Mamy kilka zestawów i sama przyznam, że to jedna z zabawek, po które moje dzieci sięgają najczęściej. Jeśli macie je w domu, to z pewnością wiecie, że pobudzają wyobraźnię i kreatywność. Często budujemy z nich różne rzeczy nie zważając na instrukcję. W tym chyba tkwi cały ich sekret, że można się nimi bawić na wiele sposobów. Wiem, że niektórzy wykorzystują je do nauki liczenia, kolorów, w Internecie znajdziecie całą masę inspiracji.

  Dziś pokażę Wam kilka pomysłów na świąteczne budowle z Lego Duplo i zapewniam Was, że jak zaczniecie budować wymyślicie jeszcze wiele innych. Dekoracje świąteczne z Duplo będą z pewnością wyjątkowe. Oto kilka pomysłów:

  1. Święty Mikołaj

  img_0249

   

  2. Choinka

  Jeśli myślimy o świętach to koniecznie zbudujmy choinkę.

  www2

   

  3. Renifer

  Jest Mikołaj to musi być także renifer!

  www1

   

  4. Prezenty

  Jak choinka to nie może zabraknąć prezentów.

  www4www5

   

  5. Kominek

  Świątecznego nastroju doda z pewnością kominek.

  www3

   

  Tym sposobem dobrnęliśmy do końca naszych przygotowań i mamy świąteczną dekorację do dziecięcego pokoju. Efekt końcowy wygląda tak:

  www

   

  Niestety zabrakło nam klocków na więcej, chyba trzeba kupić następny zestaw. Czekam na Wasze komentarze 🙂

   

  Budujecie piękne rzeczy z klocków? Chcecie się nimi pochwalić na moim blogu? Piszcie przez formularz kontaktowy, a najciekawsze z nich z pewnością pokażę.

  Dodaj komentarz

  avatar
  1000
    Subscribe  
  Powiadom o