• Mamy zdanie
 • Świat biegnie, a ja stoję

  Mama na wychowawczym 

  Gdy świat biegnie, ona stoi w miejscu. Niektórzy twierdzą, że gdy stoi cofa się, a ona patrzy na świat z zupełnie innej perspektywy. Z dystansu wszystko wygląda inaczej.

  Wiara 

  Jest pełna wiary, gdy w jej głowie rodzą się nowe pomysły, by za chwilę zwątpić w swoje siły i możliwości. Myśl o powrocie do pracy budzi w niej lęk i niewiadomą.

  Dziecko 

  Kobieta rodząc dziecko, niejednokrotnie sama rodzi się na nowo. Dziecko zmienia ją i powoduje, że znajduje w sobie dodatkowe pokłady energii.

  Perfekcyjna pani domu

  Cały dzień coś robi, ale efekty jej pracy są niewidoczne dla oczu. Każdego dnia walczy z nadmiarem obowiązków i czasem. Chce być perfekcyjna jako kobieta, żona, matka, a nade wszystko gospodyni i to jest jej największy problem.

  Przyjęło się, że dom jest jej wizytówką. Może i jest, ale kobiecie-matce wiele należy wybaczyć. Są w jej życiu sprawy ważne (ład i porządek) i ważniejsze (dzieci).

  Marzenia

  Mama ma też marzenia, które niejednokrotnie krystalizują się właśnie podczas urlopu macierzyńskiego czy wychowawczego. To najlepszy czas, by o nie zawalczyć i zastanowić się, co chciałabym robić w życiu. Co chciałabym zmienić, ulepszyć?

  Mamo warto mieć marzenia, a nóż uda się je zrealizować, a jeśli nie to przynajmniej spróbowałaś!

  Już wkrótce kilka pomysłów na samorozwój online.

  Podobne artykuły:

  10 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO IŚĆ NA URLOP WYCHOWAWCZY

  IDEALNY DZIEŃ

   

  1
  Dodaj komentarz

  avatar
  1000
  1 Comment threads
  0 Thread replies
  0 Followers
   
  Most reacted comment
  Hottest comment thread
  1 Comment authors
  AniaSM Recent comment authors
    Subscribe  
  najnowszy najstarszy oceniany
  Powiadom o
  AniaSM
  Gość
  AniaSM

  Warto walczyć o swoje marzenia, a przynajmniej tak jak pisałaś próbować je spełniać. Dziecko obok nas potrafi mobilizować i to bardzo w końcu dajemy mu przykład swoją postawą.