• W co się bawić?
 • Piłka gimnastyczna, czyli zabawa i sen na okrągło

  Dzisiaj kilka pomysłów na wykorzystanie dużej piłki gimnastycznej, która może służyć nie tylko do ćwiczeń. Oto kilka innych zastosowań.

  Mogą się nią bawić nie tylko dzieci, ale również bardzo małe dzieci i bardzo duzi dorośli. Piłka gimnastyczna może mieć naprawdę wiele zastosowań. Mama może ćwiczyć na niej np. brzuszki, czy poleżeć przez chwilę i odciążyć zmęczony kręgosłup. Tacie przyda się np. zamiast ławeczki do podnoszenia ciężarów. Przedszkolak, z pomocą rodzica, może się turlać na piłce w pozycji na brzuchu czy plecach. Może także na niej siadać, stawać i ćwiczyć w ten sposób równowagę.

  A nasz maluszek, który jeszcze nie umie sam siadać? On również może być delikatnie kołysany na piłce. Taki balans na brzuszku jest alternatywą dla zwykłego leżenia na płaskiej powierzchni. Pomaga w ćwiczeniu unoszenia główki, jak również w rozwoju zmysłu równowagi i jest świetną formą zabawy.

  Na koniec jeszcze jedno, nie wiem czy nie najważniejsze, zastosowanie piłki – do usypiania dziecka. Gdy maluch nie umie sam zasnąć, a waży coraz więcej, nie łatwo huśtać go przez kilkanaście minut na rękach. Wówczas wybawieniem jest piłka. Siadamy na niej przytulamy malucha do siebie i lekko się bujamy. Sprawdzony, wygodny i niezawodny sposób.

  Podobne artykuły:

  Chcesz poznać inne pomysły na zabawy zajrzyj tu.

   

  Dodaj komentarz

  avatar
  1000
    Subscribe  
  Powiadom o