• Mamy zdanie
 • Kalendarz dziecka

  Za kilka dni Sylwester i Nowy Rok, niech będzie nowy również dla naszego dziecka. Może będzie to pierwszy rok, który samo udokumentuje w swoim własnym kalendarzu?

   

  Gdy moje dzieci przychodziły na świat kupiłam każdemu z nich specjalny album, w którym dokumentowałam kolejne lata życia wklejając zdjęcia i opisując najważniejsze wydarzenia.

  Teraz, kiedy starszy syn ma już 5-lat, może sam zacząć dokumentować najważniejsze wydarzenia, zwłaszcza, że od niedawna coraz częściej pyta mnie o czas. Chce wiedzieć kiedy będą jego urodziny, za ile dni pojedziemy do babci, jaki jest dzień tygodnia? Pyta czy idzie jutro do przedszkola czy tata idzie do pracy? Już wie, że w ciągu roku są dni wolne od pracy, święta, wakacje, że w poniedziałek będzie w przedszkolu gimnastyka, a w czwartek angielski. Skoro znamy już dni tygodnia, to pora nauczyć się nazw miesięcy.

  Postanowiłam wykorzystać zainteresowanie tematem i podarować starszemu synkowi pierwszy kalendarz, aby mógł sprawdzać, jaki jest miesiąc, dzień tygodnia, by planował sobie swoje dziecięce sprawy, notował czy chociażby rysował. Własny kalendarz, to również połączenie zabawy i nauki, a to najlepszy sposób przyswajania wiedzy. Myślę, że za parę lat będzie wspaniałą pamiątką z dzieciństwa.

  Kalendarz mojego dziecka

  Dziś chciałam pokazać Wam kalendarz, który stworzyły dwie przyjaciółki. Chciały one, aby każdy egzemplarz stawał się osobną opowieścią o dziecku, do którego będzie należał, bo każde dziecko to inna historia. Dlatego nie jest to zwykły kalendarz, ale dedykowany właśnie dla dzieci. Ilustracje leśnych zwierząt wykonała graficzka Alicja Miller, studentka ASP. Każdego miesiąca maluchowi towarzyszyć będą popielate wilki i płomienne lisy przemierzające baśniowe krainy.

   

  Wnętrze kalendarza wygląda tak:

   

   

  Można również dokupić pakiet specjalnie zaprojektowanych naklejek, którymi oznacza się ważne daty, wydarzenia z życia czy indywidualne osiągnięcia malucha.

  Na ostatniej karcie kalendarza znajduje się zakładka, w której można przechowywać notatki z najważniejszymi wspomnieniami, zdjęcia, karteczki i oczywiście naklejki, tak aby zawsze można było łatwo zaznaczyć, co nas czeka lub co wydarzyło się w życiu dziecka.

  Moim dzieciom bardzo się spodobał i od razu wzięły się do pisania. Mówiąc dokładniej starszy syn, ale młodszy również był bardzo ciekawy, zwłaszcza ilustracji.

  Więcej informacji o kalendarzu możecie znaleźć tutaj.

  2
  Dodaj komentarz

  avatar
  1000
  2 Comment threads
  0 Thread replies
  0 Followers
   
  Most reacted comment
  Hottest comment thread
  2 Comment authors
  Monikapaulina Recent comment authors
    Subscribe  
  najnowszy najstarszy oceniany
  Powiadom o
  paulina
  Gość

  Śliczny kalendarz, liski są urodzę:) Uważam, że taki kalendarz jest świetny dla dziecka, ponieważ nie dość, że pokazuje mu upływ czasu, to dzięki niemu może zachowywać ważne chwile na dłużej:)

  Monika
  Gość

  Świetny ten kalendarz i w ogóle pomysł kalendarza dla dziecka. Gratuluję.