• W co się bawić?
 • Jesienne zabawy z liści i kasztanów

  Deszczowe dni, długie jesienne wieczory i nuda? Nic z tych rzeczy! Wystarczy nie patrzeć zbyt często za okno i zająć się na przykład dobrą zabawą. Dziś polecam Wam zabawy z tego, co daje nam jesień, czyli kasztanów, żołędzi i pięknych kolorowych liści. Oto kilka pomysłów na to, co można z nimi zrobić.

   

  Ostatnio wybraliśmy się na jesienny spacer do pobliskiego parku, chłopcy zbierali kasztany, a ja liście i klonowe „noski”. Kilka dni później wzięliśmy się za jesienne zabawy. Zaczęliśmy od kasztanów, natomiast liście włożyłam na kilka dni między książki, żeby się trochę rozprostowały.

  Kasztanowe stworki

  Może znacie kasztanowe ludki? Ja pamiętam je jeszcze z czasów mojego dzieciństwa. Z moim starszakiem robiliśmy je już w zeszłym roku, ale w tym roku chętnie do nich wróciliśmy. Również młodszy synek dołączył do zabawy, jego zadaniem był wybór odpowiednich kasztanów małych lub dużych, płaskich lub okrągłych. Robienie kasztanowych ludków i stworków to zabawa, którą dzieci bardzo lubią, tak samo jak świeże, błyszczące kasztany.

  Do zrobienia ludków wykorzystaliśmy kasztany i ich łupinki, żołędzie i tzw. noski, czyli owoce klonu, które za czasów mojego dzieciństwa przyklejało się do nosa dla żartów. Przyda się również bardzo cienki śrubokręt lub drut do robienia otworów oraz wykałaczki lub zapałki do mocowania kasztanów. Jeśli macie dziecko w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym niezbędna będzie Wasza pomoc. Ja użyłam również ciepłego kleju do przymocowania niektórych elementów. Z naszych kasztanów zrobiliśmy misie, jelenia, gąsienicę, krasnoludka, jeżyki i oczywiście superbohatera! 😉 Oto one:

  Proszę Państwa oto miś, a nawet dwa 🙂

  A tutaj nasz jeleń i krasnoludek

  Nie mogło zabraknąć również superbohatera! 😉

  Nasza kasztanowa kolekcja

  Obrazy z liści

  Inną świetną i pobudzającą kreatywność jesienną zabawą jest tworzenie obrazków z… liści. Do ich wykonania potrzebne są: liście o różnorodnych kształtach (duże, małe, wąskie, szerokie) i kolorach, klei i brystol. Jeśli chodzi o tematykę obrazków tutaj ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia. Powiem Wam, że ja również świetnie się bawiłam przy ich wymyślaniu. Jeleń i słoń to inspiracje, które znalazłam na portalu Pinterest, reszta to owoce naszej fantazji.

  Poznajecie tą postać? To liściowy Batman 😉

  A tutaj pies

  Miś i piesek, czyli ulubione zabawki mojego starszaka

  Nasza galeria jesiennych obrazków zawisła w pokoju chłopaków

  Mam nadzieję, że nasze zabawy spodobały Wam się. Ruszajcie w poszukiwaniu skarbów jesieni! A jeśli chcecie pochwalić się owocami Waszej pracy, zapraszam na „Kreatywne Wtorki”, w każdy wtorek na moim fanpage’u na FB możecie chwalić się swoją kreatywnością. 🙂 Miłej zabawy!

  Znasz inne pomysły na jesienne zabawy? Jeśli tak, proszę podziel się nimi w komentarzu.

  Dodaj komentarz

  avatar
  1000
    Subscribe  
  Powiadom o