• Mamy zdanie
 • Jedyna mama taka jak ty!

  Dzień matki obchodzę codziennie od prawie 6 lat i każdego dnia dziękuję za to, że nią zostałam. Macierzyństwo to piękny okres w życiu kobiety, czasem trudny, ciężki, frustrujący, ale mimo wszystko cudowny! Wkrótce nasze święto, ale tak naprawdę świętować możemy każdego dnia odkąd zostałyśmy mamami.

   

  Dzień Matki, kiedyś święto naszych mamy dziś także nasze. Pewnie zgodzicie się ze mną, że dopiero teraz, gdy same jesteśmy mamami, potrafimy docenić trud włożony w nasze wychowanie. Kiedy byłam dzieckiem nie rozumiałam, gdy moja mama chciała chwilę odpocząć, nie rozumiałam, gdy wracała z pracy bez energii, nie rozumiałam jej zdenerwowania, frustracji, zwykłego, ludzkiego zmęczenia. Przecież świat był taki piękny, bezpieczny, kolorowy, były zabawki, koleżanki, ciepły dom i dobrzy ludzie, dla mnie świat był idealny… Owszem brakowało mi oryginalnej lalki Barbi tej z Pewexu i Kena, o którym zawsze marzyłam (dziś już nie marzę, bo mam żywego ;), a mój brat nigdy nie miał klocków Lego, które dziś ma prawie każde dziecko, ale poza tym wszystko było po prostu fajne. Śniadanie, obiad, kolacja, czysty dom, od czasu do czasu coś słodkiego, wata cukrowa, lody, galaretka, budyń, miłość… Czasem tylko zastanawiałam się, dlaczego moja mama nie zawsze się uśmiecha? Cóż wiedziałam o świecie mając kilka lat? Będąc dzieckiem. Co wiedziałam o trudach bycia mamą? Nic!

  Mamadżer, czyli Ty!

  Dziś wiem, jak wiele zawdzięczam mojej mamie! Dziś już wiem, że ubrania nie piorą się same, nie prasują się same, dom nie sprząta się sam i obiad też sam się nie ugotuje. Wiem, że pieniądze nie biorą się z portfela tylko są efektem pracy. Dziś już wiem, że macierzyństwo jest cudowne, ale bywa też bardzo męczące. Wiem, że wychowanie dzieci to trudna i wymagająca praca, pełna poświęceń, a gdy połączyć ją z pracą na etacie to prawdziwe wyzwanie! Dziś już wiem, że nawet najbardziej umęczona matka, nawet na chwilę nie chciałaby cofnąć czasu, bo nie wyobraża sobie już życia bez swoich dzieci, bez bycia mamą… Dziś już wiem, że każda mama ma czasem zwyczajnie dość! Prania, sprzątania, gotowania etc. Dziś już wiem, że życie mamy nie jest tak słodkie i beztroskie jak dzieciństwo. Dziś rozumiem, dlaczego moja mama nie zawsze była uśmiechnięta. Wiem ile trudu, czasu, siły, nieprzespanych nocy trzeba włożyć w wychowanie małego człowieka, nawet dwóch, a co dopiero trzech! Wiem też, że macierzyństwo to jedna z najlepszych rzeczy, jaka wydarza się w życiu kobiety.

  Jak matka z matką

  Mamo! Dziś możemy już porozmawiać jak matka z matką, jak matka z córką i jak przyjaciółki. Dziś myślę sobie, że kiedyś byłam leniwa, wygodna, po prostu nie chciało mi się, bo wydawało mi się, że to wszystko to twoje sprawy. Dziś już wiem, że moja beztroska to był twój trud. Dlatego dziś dziękuję Ci mamo, że wytrwałaś, choć pewnie nie raz miałaś dość! 🙂 I powiem Ci coś jeszcze, dla mnie jesteś wyjątkowa, jedyna w swoim rodzaju, niezastąpiona, po prostu najlepsza! Dałaś mi to, co najważniejsze – Twoją miłość, byłaś zawsze wtedy, gdy Cię potrzebowałam! Dzięki Tobie i tacie jestem tym, kim jestem.

  Wszystkim mamusiom z okazji zbliżającego się Dnia Mamy życzę dużo radości płynącej z macierzyństwa. Niech każdy całus, przytulenie, słowo kocham Cię będzie dla Was nagrodą za włożony trud. Nie zapominajcie o sobie, bo jesteście najważniejszymi osobami dla Waszych dzieci wy i oczywiście tatusiowie. 🙂

   

  2
  Dodaj komentarz

  avatar
  1000
  1 Comment threads
  1 Thread replies
  0 Followers
   
  Most reacted comment
  Hottest comment thread
  2 Comment authors
  MamaSpaceWeronika Recent comment authors
    Subscribe  
  najnowszy najstarszy oceniany
  Powiadom o
  Weronika
  Gość

  Aż nie mogę się doczekać swojego pierwszego, tegorocznego Dnia Matki <3 To musi być cudowne uczucie!