• Książki
 • „Jak zostać Panią Swojego Czasu” i zarządzać czasem po swojemu

  Nie masz czasu? A może tylko myślisz, że nie masz? Uważasz, że jesteś niezorganizowana i tak po prostu masz? A może chciałabyś to zmienić? Naprawdę wiele zależy od Ciebie! Jeśli szukasz konkretnych wskazówek, koniecznie przeczytaj książkę – „Jak zostać Panią Swojego Czasu. Zarządzanie czasem dla kobiet” i dowiedz się, gdzie go szukać.

   

  Książka Oli Budzyńskiej „Jak zostać Panią Swojego Czasu. Zarządzanie czasem dla kobiet” ukazała się rok temu i właśnie wtedy wpisałam ją na moją listę książek do przeczytania. Czas sobie płynął, jak to zwykle z nim bywa, aż w końcu któregoś dnia dotarłam do mojej ulubionej biblioteki, w której mam wrażenie są niemal wszystkie książki.

  Blog Oli, Pani Swojego Czasu, bardzo lubię i cenię sobie to, co robi dla kobiet. Wypożyczyłam książkę z przekonaniem, że musi być równie fajna, jak jej autorka. I nie pomyliłam się! Napisana tak, że aż chce się czytać, lekko, z humorem, a jednocześnie bardzo rzeczowo.

  Pora na jej przeczytanie również wydała mi się idealna (właśnie jechaliśmy na wakacje). 🙂 W końcu kiedy jest lepszy czas na czytanie o zarządzaniu czasem, jeśli nie podczas urlopu! Droga do Chorwacji była długa, więc podczas jazdy przeczytałam prawie 80 stron. I ciągle chciałam czytać dalej…

  Dla kogo i po co?

  Zastanawiasz się czy ta książka jest dla Ciebie i co może Ci dać? Już piszę.

  Jeśli chcesz dowiedzieć się dlaczego ciągle nie masz na nic czasu, gdzie go tracisz i jak możesz go zaoszczędzić, to ta książka jest właśnie dla Ciebie! Być może brakuje Ci odpowiedniej organizacji, być może jesteś teraz na takim etapie swojego życia, że musisz sobie odpuścić albo zwyczajnie poszukać wsparcia lub o nie poprosić.

  Brak organizacji często owocuje tym, że nie możemy realizować swoich celów, pasji i w przypadku mam często wówczas pojawia się frustracja. Myślisz sobie – jak mam to wszystko pogodzić? Chcę być idealną mamą, żoną, ale chcę również realizować swoje pasje, marzenia i mieć czas tylko dla siebie! Sama wiem, jakie to trudne.

  W książce Oli znajdziesz mnóstwo wskazówek, które mogą pomóc Ci lepiej się zorganizować i znaleźć czas na to, na co chciałabyś go mieć. Poznasz strategie, które pozwalają budować dobre nawyki, dowiesz się dlaczego warto zadbać o dobry początek i koniec dnia. Nauczysz się realizować swoje cele metodą małych kroków, tak małych, że nie sposób ich nie wykonać. Dowiesz się na czym polega praca w blokach czasowych i jak może Ci ona pomóc w lepszej organizacji.

  Dlaczego jeszcze książka Oli jest według mnie wyjątkowa? Dlatego, że jak wiele innych, o podobnych tematach, nie pokazuje jak być idealną panią domu, ale jak planować swój czas tak, aby móc robić to, co dla nas ważne i co sprawia, że czujemy się szczęśliwe.

  Pokaż mi co robisz, a powiem Ci czemu nie masz czasu dla siebie…

  Książka Oli jest według mnie trochę jak lustro. Każda z nas zobaczy w niej siebie. Siebie nieidealną, siebie, która czasem nie daje rady czy też siebie, która chce zrobić zbyt wiele rzeczy na raz zaniedbując swoje potrzeby. Siebie, która ciągle nie ma czasu i ciągle odkłada na później. Takie przyjrzenie się sobie może bardzo pomóc w zmianie nawyków i organizacji, której Ola jest gorącą zwolenniczką.

  Dla kogo nie jest ta książka?

  Ale uwaga, jeśli chcesz dowiedzieć się jak zrobić wszystko, co masz do zrobienia i mieć czas na wszystko, nie czytaj tej książki!

  Planowanie nie jest sposobem na zrobienie wszystkiego.

  Bo

  Planowanie to również sztuka odpuszczania.

  Niezwykle trudna sztuka, z którą my kobiety (ja również) mamy często problem. Gdybyśmy się jej nauczyły nasze życie byłoby naprawdę łatwiejsze. Choć myślę sobie, że w naszym pokoleniu, m.in. dzięki książkom takim jak ta, powoli się to zmienia, a wzorce „idealnych matek” urobionych po łokcie, które nigdy nie miały czasu dla siebie, jakie wyniosłyśmy często z domu, stopniowo znikają.

  Zorganizowana kobieta dba o to, aby realizować te plany, cele i marzenia, na których jej zależy. Kosztem innych. Bo w życiu wszystko odbywa się jakimś kosztem.

  To czy masz czas zależy od wielu rzeczy

  To czy mamy czas zależy od wielu kwestii:

  • od tego czy myślisz, że możesz zrobić wszystko i zmieścić to w czasie, który posiadasz,
  • od Twojego tempa życia,
  • od Twojego podejścia do czasu, bo jak się okazuje każda z nas ma jakieś podejście, jedne z nas lubią planować inne płynąć z prądem i przyjmować to, co przyniesie dzień,
  • od tego czy uważasz, że potrafisz robić wiele rzeczy na raz i, że multizadaniowość to Twoja zaleta (Ola uważa, że nie!),
  • od Twoich nawyków zarówno dobrych, jak i złych,
  • od tego w jaki sposób myślisz o sobie, np. jestem bałaganiarą, jestem roztrzepana, kiepska, niezorganizowana, na pewno mi się nie uda,
  • wreszcie od tego czy masz tendencję do prokrastynacji, czyli odkładania wszystkiego na później i szukania wymówek, by nie zająć się tym, czym powinnaś,
  • od tego jak często ulegasz pokusie otaczających Cię rozpraszaczy (mediów społecznościowych, Internetu, powiadomień płynących np. z Twojego telefonu),
  • również od tego czy jesteś perfekcjonistką!

   

  To, jak patrzysz na czas i to, jakie masz do niego podejście, będzie wpływało na sposób, w jaki działasz.

  Zmiana zaczyna się od Ciebie

  Ta książka może sprawić, że staniesz się inną kobietą, bo wszystko jest w Twoich rękach i tylko od Ciebie zależy czy i w jaki sposób wykorzystasz jej moc do zmiany swojego życia na lepsze. Od Ciebie zależy czy weźmiesz życie w swoje ręce i zaczniesz działać.

  Tak więc, jeśli masz już dość życia w biegu i pragniesz zmiany zacznij od lektury książki Oli, wówczas może się okazać, że jeśli dobrze poszukasz to znajdziesz czas. W końcu każda z nas, go ma, tylko różnie go spędzamy i planujemy.

  Sama zauważyłam, że gdy zapisuję rzeczy, które mam do wykonania i planuję je w moim notesie to czuję, że działam i wszystko idzie jakby łatwiej. Bardzo lubię wykreślać kolejne wykonane zadania z mojej listy. Gdy pojawiają się okresy czasem dłuższe, czasem krótsze, gdy przestaję planować wówczas pojawia się chaos i mam wrażenie, że niczego nie ogarniam.

  Dlatego, jeśli chcesz dowiedzieć się jak zostać panią swojego czasu polecam Ci książkę Oli. Może nie uwierzysz, ale moim jedynym profitem z tego polecenia będzie to, że inne kobiety, po przeczytaniu jej będą mieć lepsze życie, jeśli tylko zechcą je zmienić. 🙂

  A jeśli już czytałaś książkę koniecznie daj znać w komentarzu, jakie są Twoje wrażenia.

  Inne ciekawe książki, które polecam znajdziesz TUTAJ.

  6
  Dodaj komentarz

  avatar
  1000
  3 Comment threads
  3 Thread replies
  0 Followers
   
  Most reacted comment
  Hottest comment thread
  4 Comment authors
  MamaSpaceMalgosiaKinga KulczyckaAnna Recent comment authors
    Subscribe  
  najnowszy najstarszy oceniany
  Powiadom o
  Anna
  Gość

  Śledzę PSC od dawna. Uwielbiam jej podcasty i webinary 🙂

  Kinga Kulczycka
  Gość

  Słyszałam już wiele dobrego o tej książce. Ciekawa recenzja.

  Malgosia
  Gość

  Fakt jest taki, że dobre planowania pozwala na spontan 🙂 Inaczej wszystko jest spontanem a od tego blisko do chaosu.