• Mamy zdanie
 • 5 pomysłów na prezent z okazji Dnia Babci i Dziadka

  Przed nami wyjątkowy dzień! Dzień Babci i Dziadka! Cóż byśmy bez nich zrobiły! 🙂 Ja nawet nie mogłabym iść z mężem do kina! 😀 Dziś kilka inspiracji na prezenty z okazji ich święta i pięć darmowych grafik do pobrania, które możecie wydrukować i włożyć do ramki. 

   

  Kalendarz bardzo osobisty

  Fotokalendarz to nasz prezent numer jeden od kilku lat. Wspólnie z siostrą wybieramy zdjęcia wszystkich wnuczków, dopasowujemy je do odpowiednich miesięcy i zamawiamy fotokalendarz. Prezent odpowiedni na początek roku, praktyczny, bo użyteczny i wspaniała pamiątka.

  Często nie mamy czasu na wywoływanie zdjęć i „leżą” one gdzieś na dyskach czy „fruwają” w chmurach, jednak według mnie zdjęcia papierowe mają duszę. Poza tym dziadkowie i babcie nie zawsze potrafią obsługiwać komputery. Dzień Babci i Dziadka to dobra okazja, aby się zmobilizować, wybrać najlepsze zdjęcia i wywołać je w formie wspomnianego kalendarza czy fotoksiążki. Pomogą one zachować wspomnienia, a za kilka lat, gdy wnuki będą już duże, dziadkowie będą mogli przypomnieć sobie jak dorastały i zmieniały się.

  Książki do gromadzenia wspomnień…

  Ciekawym pomysłem są również książki do gromadzenia wspomnień, która są dostępne w dwóch wersjach – dla babci i dla dziadka („Opowiedz mi babciu” i „Opowiedz mi dziadku”). Dziadkowie znajdą tam pytania dotyczące ich rodziców, dzieciństwa, lat szkolnych, pracy, zainteresowań. Jest też miejsce na zdjęcia i drzewo genealogiczne. To piękny prezent nie tylko dla dziadków. Za kilka lat taka książka będzie bezcenną pamiątką również dla wnuczków.

  Powiem szczerze, że żałuję, że nikt z moich przodków nigdy nic takiego nie napisał, bo byłby to dla mnie najlepszy spadek. Bardzo lubię kolekcjonować opowieści, wspomnienia, stare zdjęcia. Dlatego, chyba jako pierwsza w rodzinie, zrobiłam drzewo genealogiczne i może kiedyś właśnie w takiej książce opiszę swoje życie? Ostatnio nawet śmiałam się do męża, że na emeryturze będę pisać książkę pod banalnym tytułem „Historia pewnej staruszki”. 😉

  Książki „Opowiedz mi babciu” i „Opowiedz mi dziadku” możecie teraz kupić w promocyjnej cenie. Link do strony znajdziecie TUTAJ.

  fot. ze strony www.moidziadkowie.pl

  fot. ze strony www.moidziadkowie.pl

   

  Gra we wspomnienia

  Z tej samej serii, co książki do gromadzenia wspomnień jest również gra – „Babciu, dziadku… Jak to wtedy było?”. Zawiera ona karty z fotografiami retro, które są dobrą okazją do wspomnień i opowieści. Podczas gry wnuczki z pewnością miło spędzą czas z dziadkami i dowiedzą się mnóstwa nowych, ciekawych rzeczy. Grę możecie zamówić np. TUTAJ.

  fot. ze strony www.moidziadkowie.pl

  Dla babci kwiatka, a dla dziadka czekoladka

  Fajnym pomysłem na prezent są również tulipany z bawełny. Taki bukiet nie zwiędnie i będzie cieszył oko przez długi czas. Jestem pewna, że każda babcia będzie po wrażeniem, a dla dziadka czekoladka! W końcu to prezent uniwersalny! 🙂

   

  Ramka z wyobraźnią

  A co powiecie na ramkę z wyobraźnią? Tak z wyobraźnią, czyli tym, co przyjdzie Wam akurat do głowy. Może to być rysunek, portret babci lub dziadka. Odcisk rączki lub stopki z życzeniami lub ciekawa grafika wydrukowana w kolorze, którą będzie można włożyć do ramki i postawić lub powiesić na ścianie. Czy to nie wspaniała pamiątka?

  A jakie są Twoje pomysły na prezenty z okazji Dnia Babci i Dziadka? Podziel się w komentarzu.

  Poniżej znajdziecie linki do pobrania grafik, które dla Was przygotowałam. Wystarczy kliknąć w napisy pod zdjęciami. Częstujcie się śmiało! 🙂

  Najlepsza babcia, czyli Ty

  Najlepszy dziadek, czyli ty

  Kocham babcię

  Kocham dziadka

  Babcia i dziadek, czyli moje szczęście

  1
  Dodaj komentarz

  avatar
  1000
  1 Comment threads
  0 Thread replies
  0 Followers
   
  Most reacted comment
  Hottest comment thread
  1 Comment authors
  pasts Recent comment authors
    Subscribe  
  najnowszy najstarszy oceniany
  Powiadom o
  pasts
  Gość
  pasts

  Fotoksiążka, taka, jakie macie w Empik Foto. Koszt mały, a jednak prezent ciekawy i praktyczny. Przynajmniej nie wydaje mi się, żeby coś innego mogło się sensownie sprawdzić w tej roli. Tutaj jest coś pamiątkowego – starsi ludzie najczęściej lubią właśnie takie rzeczy.